Targi i Pokazy
Targi Ogrodnicze Green Days w Nadarzynie
Uczniowie klasy pierwszej Technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu, pod opieką Pani Dominiki Szołuchy, uczestniczyli 23.03.2023r. w Targach Ogrodniczych Green Days w Nadarzynie.

Na tegorocznej wystawie młodzież mogła zobaczyć elementy małej architektury ogrodowej, w tym meble ogrodowe, wanny, baseny, oświetlenie oraz rośliny. Dominowały te w ogromnych donicach, ale można było również zobaczyć i kupić rośliny cebulowe rzadko spotykane w naszym kraju. Dużą popularnością cieszyła się także wystawa drzewek bonsai. Uczniowie mogli też uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez Izabelę Szarmach i Olgę Piórkowską z firmy Fabryka-ogrodów. Swoją wiedzą
i ogromnym doświadczeniem dzielili się z uczestnikami targów goście specjalni panelu, czyli Maja Popielarska, Agnieszka Skuza i Mateusz Kałafut.
Młodzież miała więc okazję zobaczyć, że do ogrodu nie tylko niezbędne są rośliny, ale również elementy małej architektury. Wszystkim bardzo podobały się huśtawki ogrodowe.

Po targach uczniowie udali się do Parku w Wilanowie. Tam odbyły się zajęcia plenerowe o stylach w ogrodach, dzięki którym poznali różne typy założeń ogrodowych na przykładzie ogrodów wilanowskich oraz historię pałacu i parku.  
Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, pełni pozytywnych wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia młodzi ludzie wrócili do Leśnej Podlaskiej.