Targi i Pokazy
Wycieczka na Centralne Targi Rolnicze do Nadarzyna
31 stycznia 2020 r grupa 57 uczniów klas I-IV Technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wyjechała wraz z opiekunami do Nadarzyna na kolejną edycję Centralnych Targów Rolniczych. Po uroczystym otwarciu targów przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego uczniowie mogli obejrzeć nowoczesny sprzęt rolniczy zgromadzony w dwóch rozległych halach.

Na targach poza sprzętem można było zapoznać się z wieloma rozwiązaniami i produktami służącymi podniesieniu jakości gleby i jej odporności na suszę. Wystawcy prezentowali m.in. różnego rodzaju nawozy służące regulacji pH gleby, produkty służące rozwojowi mikroorganizmów glebowych, zwiększaniu pojemności wodnej gleby. Na targach można było dokładnie obejrzeć wiele ciekawych sprzetów takich jak maszyna do zbierania kamieni czy zestawy do uprawy bezpłużnej.        

W trakcie zwiedzania uczniowie mieli okazję zapoznać się z możliwościami platformy dla rolnictwa precyzyjnego 365 FarmNet. Targi w Nadarzynie stanowią  doskonałą alternatywę dla tradycyjnych form edukacji młodzieży szkół rolniczych. Wzbogacona o nową wiedzę i pełna wrażeń młodzież wróciła wieczorem do Leśnej Podlaskiej