Wyjazdy
Zajęcia praktyczne w Winnicy TERRA
Zajęcia praktyczne w Winnicy TERRA

24 marca uczniowie klasy drugiej w zawodzie technik ogrodnik realizowali zajęcia praktyczne w winnicy TERRA w Malicach Kościelnych. 

Właściciel winnicy  opowiedział uczniom jak powstawała Winnica, jak dokonywał nasadzenia winorośli  i powiększał swój areał Winnicy. Uczniowie zainteresowani byli zabiegami agrotechnicznymi i pielęgnacyjnymi wykonywanymi w winnicy a także kosztami tych zabiegów. Obecnie w Winnicy prowadzone jest cięcie winorośli. Po szczegółowym instruktarzu cięcia (omówieniu technik cięcia) – przeprowadzonego   przez  Pana Macieja właściciela winnicy  uczniowie próbowali cięcia krzewów winnych.

Ostatnim punktem zwiedzania Winnicy była wizyta w Winiarni gdzie Pan Maciej omówił proces produkcji wina, a uczniowie  podziwiali leżakowanie wina z ubiegłorocznych zbiorów.

Uczniowie w Winnicy byli pod opieką nauczycieli sadownictwa  Pana Stanisława Domagalskiego i Marcina Kacy. Winnicę TERRA odwiedziła Pani dyrektor Alicja Szatan i Pani kierownik PNZ Małgorzata Rak.

Dziękujemy serdecznie Panu Maciejowi Glinka właścicielowi Winnicy TERRA za cenny wykład i możliwość  zwiedzania winnicy.