Kursy i Szkolenia
Z grzywką proszę…czyli psie stylizacje w naszej szkole
Ostatnie tygodnie wypoczynku uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu pracowicie spędzili na kolejnym wakacyjnym kursie.

Zwieńczeniem wakacji był udział w KURSIE GROOMERA (strzyżenia psów). Uczestnicy kursu z wielką pasją, oddaniem oraz zaangażowaniem zdobywali wiedzę teoretyczną z zakresu strzyżenia psów oraz ich pielęgnacji. Istotną częścią kursu była jego część praktyczna. Uczniowie ćwiczyli zabiegi pielęgnacyjne takie jak: kąpiel i suszenie psów, czyszczenie uszu, obcinanie pazurów, czesanie i rozczesywanie włosów. Nikt nie był zdziwiony, że korytarzami szkoły przechadzali się nasi czworonożni przyjaciele w oczekiwaniu na swoją kolej do „fryzjera”.

Wakacyjne kursy w szkole cieszyły się dużym powodzeniem. Okazało się, że pomimo wakacyjnego luzu nie brakowało chętnych, aby wypoczynek połączyć z  doskonaleniem swoich umiejętności zawodowych.

 

Szkoła realizuje kursy dla uczniów w ramach projektu RPMP.10.02.02-12-0032/19 – “Intensyfikacja kształcenia rolniczego w szkołach prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi”.