Aktualności
Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS
Dnia 24 października 2022 roku odbył się etap szkolny Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS, w którym uczniowie zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi m.in. budowy i biologii wirusa HIV, dróg szerzenia się zakażeń HIV, przebiegu zakażenia HIV i choroby AIDS, praw człowieka w kontekście HIV/AIDS, ogólnopolskich kampanii społecznych podejmowanych w zakresie profilaktyki HIV/AIDS.
Spośród 24 uczestników komisja w składzie:
Pani Karolina Chmielewska, Pani Ewa Bielecka i Pani Renata Pałejko wyłoniła pięcioro uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego Olimpiady, byli to: 
 
Ewelina Bielecka (IV P4), Justyna Leszczyńska (IV P4), Agnieszka Iwanowska (IV L4), Martyna Mendak (II LT) oraz Jacek Lisowski (IV BTL).  
 
W siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach dnia 4 listopada 2022 roku nasi reprezentanci rozwiązali kolejny test. Wykazali się dużą wiedzą w zakresie tematyki Olimpiady, za co zostali uhonorowani gratulacjami, dyplomami i upominkami.  
 
Miło nam poinformować, że nasza uczennica Martyna Mendak zajęła II miejsce i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Olimpiady, który odbędzie się 1 grudnia 2022 roku (w obchody Światowego Dnia AIDS). 
 
Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie, najlepszym gratulujemy wyników, zaś Martynie życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu!