Aktualności
Wakacje czas zacząć...
Dnia 25 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Z jednej strony rok niełatwy, ze względu na pandemię i ponad 7 miesięczny okres nauczania w trybie zdalnym. Z drugiej zaś, rok pełen sukcesów naszej szkoły, o których na bieżąco informowaliśmy na stronach internetowych szkoły.

Pozytywne emocje związane z wręczeniem nagród, srebrnych i brązowych odznak, świadectw z wyróżnieniem  oraz radość z rozpoczynających się lada moment wakacji, mieszały się w tym dniu z nutką smutku i nostalgii za sprawą kończących szkołę absolwentów z Branżowej Szkoły I stopnia kształcącej w zawodzie kucharz. Niejednemu uczniowi i nauczycielowi zakręciła się w oku łza na wspomnienie trzech wspólnie przeżytych lat, które tak szybko minęły.

Przemawiający w trakcie uroczystości Pan Dyrektor Łukasz Fudala gratulował wszystkim uczniom osiągniętych sukcesów, tych dużych, namacalnych i widocznych związanych z promocją do klas wyższych i ukończeniem szkoły, ale także tych małych, osobistych, o których często wiemy jedynie my sami.

Piątkowa akademia była także pożegnaniem Pani Dyrektor Agnieszki Topolnickiej, która postanowiła zakończyć pracę w zawodzie nauczyciela i przejść na emeryturę. Słowa wdzięczności w imieniu społeczności szkolonej za wieloletni trud związany z organizacją i sprawnym zarządzaniem szkołą, edukacją i wychowywaniem młodzieży, przekazali Pan Dyrektor Łukasz Fudala, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Mikołaj Kurczak oraz przewodniczący Rady Rodziców Pan Marek Galica.

Rok szkolny 2020/2021 zakończyliśmy na góralską nutę, bo w  części nieoficjalnej wystąpił nasz Szkolny Zespół Regionalny „ZWYRT”, który otrzymał  wiele nagród na konkursach w mijającym roku szkolnym.

Akademia przygotowana została przez uczniów z klasy II Branżowej Szkoły I stopnia z wychowawcami Panem Marcinem Węgrzynem i Panem Danielem Suskim.