Aktualności
Udział w V Akcji Krwiodawstwa
Udział w V Akcji Krwiodawstwa - edycja 2019.

Udział w V Akcji Krwiodawstwa - edycja 2019.

25 lutego 2019r. grupa uczniów oddała krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, oddział w Ostrowi Mazowieckiej.
W grupie tej znaleźli się: Paweł Krysiński i Mateusz Frączyk z kl. IV PT, oraz Dominik Wyszomirski z kl. III BT. Krew chcieli też oddać Konrad Dębek z kl. III BT i Dominika Duda z klasy III PT, ale niestety nie zostali zakwalifikowani (małe przeziębienie).


Opiekunem Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi jest Pan Krzysztof Markowski.

Do V Akcji Krwiodawstwa - edycji 2019 dołączyliśmy dzięki Panu Grzegorzowi Sul z Ostrołęki. Koordynatorem szkolnym była Pani Anna Chrzczonowska.

Wypełnione zaświadczenia powędrowały do Pana Grzegorza Sul, do Ostrołęki z napisem "Teraz ja oddaję krew, ratuję życie". W akcji można wylosować piękny, pamiątkowy ryngraf.

Akcja trwała od 25.02.2019 r. do 11.03.2019 r. Krew można było oddać w dowolnej Stacji Krwiodawstwa na ternie całej Polski. Akcja miała na celu oddanie hołdu wszystkim Żołnierzom Podziemia Niepodległościowego, którzy w walce niejednokrotnie kładli na Ołtarzu Ojczyzny wartość najcenniejszą - swoje życie.

 

Anna Chrzczonowska