Aktualności
Uczestnicy programu unijnego ERASMUS +
Realizując program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020 ERASMUS PLUS w kwietniu 2018r.

Zespół Szkół Ogrodniczych wspólnie ze Stowarzyszeniem Rozwoju i Promocji ZSO gościł uczestników programu w ramach Akcji 2 „Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk”.


Wspólnie realizowaliśmy projekt  dotyczący promowania zrównoważonego ogrodnictwa w zakresie ochrony środowiska w UE”, co w skrócie oznacza szukanie BIO-ALTERNATYW w ogrodnictwie i ekologii.
Wraz z sześcioma  partnerami - szkołami ogrodniczymi :
- IPEA La Reid w Belgii, 
- Berufsschule für Gartenbau, Floristik und Vermessungstechnik München w Niemczech
- Alanduskool Räpina w Estonii
- La Mouillѐre w Orleanie we Francji
- Lycée Technique Agricole   Ettelbruck w Luksemburgu
- IES Ribera  Peralta z Hiszpanii 
na seminariach i warsztatach wspólnie poznawaliśmy alternatywne ekologiczne i innowacyjne sposoby działań, aby ogrodnictwo jako najintensywniejsza gałąź rolnictwa utrzymywało równowagę w przyrodzie, dostarczało zdrowej żywności, zapewniało ludziom piękno zieleni i krajobrazu.

Przy współpracy  Instytutu Technologii Mikrobiologicznych w Turku, poznaliśmy wykorzystanie pożytecznych mikroorganizmów w ogrodnictwie, zapoznaliśmy się z  całym asortymentem produktów opartych o EM-farming w samej centrali Instytutu  w Bratuszynie.
Ponadto pokazaliśmy uczestnikom wiele ciekawych miejsc naszego regionu oraz odwiedziliśmy wzorcowe gospodarstwa ogrodnicze.