Prace polowe
Światowy Dzień Jabłka w sadzie
Światowy Dzień Jabłka uczniowie naszej szkoły obchodzili pracowicie w gminie Jodłownik. W sadzie pełnym dorodnych jabłoni młodzież wraz z opiekunami pomagała zbierać tegoroczny obfity wysyp jabłek.

Oto nasza krótka relacja z jabłkobrania:

Rankiem wyjeżdżaliśmy na zbiory, gdy jeszcze gęsta mgła spowijała sad, która później ustępowała  miejsca pięknemu słońcu i można było zabierać się do pracy jednocześnie podziwiając paletę jesiennych barw jodłownickiego sadu.

Zbieraliśmy jabłka soczyste, twarde i słodkie i właśnie takie, przynajmniej my, lubimy najbardziej. Dodatkowo, w czasie zbiorów mieliśmy okazję zobaczyć, jak wyglądają sady kolumnowe, poznać tajemnice właściwego sposobu zbioru oraz przechowywania tych owoców.

Kilkugodzinny pobyt na łonie natury był też doskonałą okazją do integracji naszych klas, bo my po długim okresie pandemii jesteśmy spragnieni takich spotkań, jak to na świeżym powietrzu w sadzie .

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc przy zbiorach naszych ulubionych owoców i nie ukrywamy, że zawsze chętnie bierzemy udział w tego typu akcjach i przedsięwzięciach, które służą innym, a nam przynoszą radość i ... soczyste, czerwone jabłka.