Aktualności
Świąteczny Kiermasz Charytatywny
Świąteczny Kiermasz Charytatywny

W dniu 26 marca 2021r odbył się w naszej szkole wielkanocny kiermasz charytatywny, z  którego dochód przeznaczony będzie na rzecz chorego na rdzeniowy zanik mięśni Bartusia Przychodzkiego z Sandomierza. Potrzebnych jest 9,5 miliona złotych na terapię genową, która będzie najlepszym lekarstwem dla dziecka.

Na przyszkolnym parkingu, w godzinach od 10.00 do 14.00, zainteresowani mogli nabyć palmy świąteczne, stroiki oraz kompozycje kwiatowe wykonane przez uczniów z Kółka Florystycznego,  nauczycieli i pracowników szkoły. Ozdoby wykonano z roślin pochodzących ze szkolnego ogródka – owsa, rzeżuchy, bukszpanu, bratków i stokrotek. W przygotowanie kiermaszu zaangażowani byli nauczyciele: Halina Skorupa, Karolina Latusek, Katarzyna Karolak, Halina Sender, Dominika Wojtas. Kiermasz przeprowadziło Szkolne Koło Wolontariatu w ZSCKR w Sandomierzu – Mokoszynie wraz z opiekunami Beatą Paluch i Joanną Pastuszką przy wsparciu Pani Beaty Kuleszko. Reprezentowali je uczniowie: Agata Śmiałek, Martyna Wolarska, Anna Ferens, Waleria Marczyk, Vitaliij Strypko  z klasy 3 LT ( Technikum Weterynarii), Jurii Kravchuk z klasy 3 HTD (Technikum Ogrodnicze i Architektury Krajobrazu). Ze sprzedaży świątecznych prac uzyskano 2730 zł!

W kiermaszu wzięły udział panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nowym Kamieniu, z którym ZSCKR w Sandomierzu- Mokoszynie nawiązał współpracę. Na ręce przewodniczącej koła Pani Wioletty Maruszczak, składamy serdeczne podziękowania za wsparcie szczytnego celu. Ze sprzedaży wspaniałych, tradycyjnych, świątecznych smakołyków ( babeczki, serniki, szarlotki) udało się Paniom zebrać  sumę 465 zł.

Patronat medialny nad  Świątecznym Kiermaszem Charytatywnym w ZSCKR w Sandomierzu- Mokoszynie objęły: Radio Leliwa, Echo Dnia, Radio Kielce. Dziękujemy lokalnym mediom za medialne wsparcie i współpracę.

Za zdjęcia odpowiedzialny był Pan Mirosław Hagdej.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w nasze wydarzenie : Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom szkoły, Uczniom, oraz Osobom odwiedzającym nasz kiermasz. Dziękujemy za wsparcie akcji charytatywnej, życzliwość i chęć niesienia pomocy.

Szkolne Koło Wolontariatu – Beata Paluch, Joanna Pastuszka