Aktualności
Świąteczna kartka
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu bierze udział w innowacyjnym projekcie edukacyjno-społecznym TO(działa)MY!, którego inicjatorem jest UNICEF Polska i Fundacja Santander Bank Polska.

Projekt jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę podejmowania inicjatyw, które mają na celu inspirowanie dzieci i młodzieży do działania wykraczającego poza ramy tradycyjnej edukacji. Jest szansą dla uczniów na rozwijanie umiejętności i kompetencji niezbędnych we współczesnym świecie.

W ramach projektu w szkole zorganizowane zostały warsztaty rękodzielnicze. Na warsztatach powstało kilkadziesiąt przepięknych kartek świątecznych z życzeniami. Uczniowie własnoręcznie wykonali kartki z motywami regionalnymi, nawiązując do kultury i dziedzictwa regionu Podhala. Akcja ŚWIĄTECZNA KARTKA zakończyła się sukcesem dzięki połączeniu sił uczniów z projektu i wolontariuszy szkolnego koła CARITAS.

Wspólnie przygotowane kartki z życzeniami zostały dołączone do paczek świątecznych przygotowywanych przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej dla bezdomnych, pensjonariuszy DPS oraz pacjentów Szpitala Psychiatrycznego. Przyniosły one wiele radości w tym szczególnym świątecznym czasie osobom, które je otrzymały.