Aktualności
Sukces KINGI SOCHACKIEJ w Finale OWiUR
Nasza uczennica – w gronie Laureatów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Agrobiznes

Jesteśmy dumni z sukcesu uczennicy klasy 3 Technikum Agrobiznesu (3M4F) Kingi Sochackiej, która została Laureatką Finału Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Agrobiznes.

Dnia 27 maja 2022r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się Eliminacje Centralne XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Po uroczystej Inauguracji Finału Olimpiady w Auli Kryształowej SGGW, finaliści zmagali się ze sprawdzianem teoretycznym a następnie z równie trudnymi zadaniami praktycznymi w 11 blokach tematycznych.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Uczennica klasy 3 M4F Kinga Sochacka startowała jako finalistka Okręgu Krakowskiego w bloku Agrobiznes. Finaliści eliminacji okręgowych ze szkół średnich z całej Polski reprezentowali bardzo wysoki poziom. Tym bardziej Gratulujemy Kindze znalezienia się w tak zaszczytnym gronie Laureatów. Uroczyste zakończenie Finału Olimpiady - wręczenie dyplomów i nagród  odbyło się następnego dnia, tj. 28 maja w tejże samej Auli Kryształowej SGGW.

Kindze życzymy wielu takich sukcesów w życiu i mamy nadzieję że będzie ona inspiracją dla wszystkich obecnych i przyszłych uczniów naszej szkoły.