Aktualności
RAZEM DLA ULI!
Dnia 08.09.2019r. wolontariusze z naszej szkoły wraz z przedstawicielami innych placówek oświatowych oraz wieloma różnymi instytucjami wzięła aktywny udział w pikniku charytatywnym zorganizowanym w naszym mieście na rzecz pomocy 20-letniej Uli Tokarskiej, walczącej z nowotworem złośliwym zagrażającym jej życiu.

Od samego rana nauczyciele i uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich atrakcjach przewidzianych podczas pikniku, zarówno na terenie naszej szkoły, jak i w Zespole Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim, gdzie miał miejsce piknik charytatywny.

 Na terenie naszej szkoły, na naszych obiektach sportowych już od wczesnego rana odbywały się rozgrywki piłkarskie. Każda drużyna piłkarska uczestnicząca w rozgrywkach uiściła tzw. „wpisowe do puszki”, wspierając tym samym prowadzoną akcję charytatywną. Co więcej, wolontariusze z naszej szkoły zadbali o to, aby każdy uczestnik meczu mógł w dowolnej ilości skorzystać z wody pitnej, a tym samym wesprzeć dobrowolną opłatą prowadzoną akcję, zgodnie z hasłem przewodnim „Wypijmy zdrowie Uli!”. Chłopcy z naszej drużyny piłkarskiej dawali z siebie wszystko, by jako gospodarze pokazać się z jak najlepszej strony. Po wielu zaciętych meczach zwycięska drużyna piłkarska udała się do Zespołu Szkół Salezjańskich, gdzie miała miejsce dalsza część pikniku charytatywnego.

Od wczesnych godzin porannych wolontariusze z klas kształcących w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii żywności oraz kucharz częstowali gości przepysznymi smakołykami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Każdy mógł spróbować pysznego ciasta drożdżowego z wiśniami, rogalików z ciasta drożdżowego z kapustą i grzybami, pierogów z kaszą gryczaną, pasztetu z cukinii, masła smakowego do chleba, jak również poczęstować się pachnącymi kiełbaskami z grilla, przy którym czuwali oczywiście wolontariusze z naszej szkoły. A to wszystko dostępne było za opłatą do puszki na rzecz pomocy dla Uli.

Na pikniku nie mogło zabraknąć również i naszych siatkarzy, którzy jako jedyna drużyna szkolna toczyli prawdziwe boje siatkarskie z drużynami składającymi się z różnych uczestników. Nasi wolontariusze i wolontariuszki, gdyż drużyna była mieszana, wykazali się ogromnym duchem walki, pokazując tym samym, że warto dawać z siebie wszystko w tak szczytnym celu.

Dzisiejszy piknik był ukoronowaniem akcji pomocy na rzecz Uli, która w naszej szkole trwała już od pierwszego dnia, kiedy to sekcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego zbierała opłaty do puszki. Cała społeczność uczniowska, nauczyciele oraz pracownicy szkoły włączyli się aktywnie do tej akcji, pokazując po raz kolejny, iż nie jest im obojętny los innych ludzi.

            Wolontariusze z Samorządu Uczniowskiego jeszcze raz gorąco dziękują wszystkim ludziom ogromnych serc za pomoc dla Uli!

PAMIĘTAJCIE! RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!