Aktualności
Projekt Tradycyjny Sad – sadzenie czereśni
Projekt Tradycyjny Sad – sadzenie czereśni

W ubiegłym tygodniu na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu miała miejsce akcja sadzenia drzew czereśni. To już trzeci raz kiedy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie Tradycyjny Sad organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Tradycyjny Sad to ogólnopolska akcja propagowania wiedzy na temat dawnych odmian roślin owocowych i ich restytucję w formie szkolnego mini sadu.

W tym roku w projekcie uczestniczyły dziewczęta z Technikum Ogrodnictwa Patrycja Maciejewska i Technikum Architektury Krajobrazu: Angelika Bajur, Karina Politova i Patrycja Żelaszczyk, podczas sadzenia czereśni koleżanki dzielnie wspomagali chłopcy z klasy Yurii Kravchuk i Krystian Siudak, opiekunem grupy jest Pani Karolina Latusek

Posadzone drzewa stanowią kontynuacje kolekcji edukacyjnej która będzie sukcesywnie tworzona na terenie ZSCKR w Sandomierzu. W tym roku uzupełniliśmy nasza kolekcję o starsze odmiany czereśni jak: Buttnera Czerwona, Tamar, Wanda, Drogana Żółt i Hedelfińska. W naszym sadzie dydaktycznym znajdą się już śliwy z poprzedniej edycji projektu oraz kilka odmian jabłoni, stopniowo będą nasadzane inne gatunki drzewa i krzewy owocowych dawnych i mało znanych roślin sadowniczych.