Z życia szkoły
Początek rekolekcji-konferecja o. Tomasza Nowaka
W ramach trwających w parafii Winnica rekolekcji adwentowych w murach naszej szkoły odbyło się spotkanie rekolekcyjne, które poprowadził O. Tomasz Nowak, dominikanin z łódzkiego Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego.

Rekolekcjonista przekonywał, że warto pójść za myślą tematu przewodniego rekolekcji ,,Ustalenie Ojcostwa" i zadać sobie pytania: Kim jest dla mnie Bóg - Ojciec?, jaką relację mam z Nim?, kim jestem i skąd jestem? Następnie zachęcał byśmy poprzez obraz Boga – wzór  dobrego Ojca  patrzyli na naszych ziemskich ojców, którzy powinni czerpać wzór ze ,,Źródła" i upodabniać się do Niego. Mówił, że odnalezienie prawdziwego ojcostwa pozwala nam docenić to, że jesteśmy dziećmi i że jesteśmy kochani dlatego, że jesteśmy, a nie za to, co potrafimy zrobić.

Na zakończenie ojciec przedstawił Dekalog Dobrego Ojcostwa i przytoczył ważne zdanie z Ewangelii wypowiedziane przez samego Boga - Ojca: ,, To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie''. Zwrócił uwagę na to, że kiedy ojciec kieruje do swojego dziecka takie słowa dokonuje się coś niezwykłego. Zostaje dziecku nadanie jego tożsamości oraz wzmocniona jest jego godność i wartość.

Warto by rodzice znaleźli moment w życiu swoich dzieci na wypowiedzenie takich słów, choć same słowa nie wystarczą. Trzeba dać dziecku doświadczenie tego, że zwyczajnie je lubisz, lubisz z nim coś robić, z nim przebywać, spędzać czas. Jest to też zaproszenie do uwielbienia Boga-Ojca. Więc pozwólmy się prowadzić Duchowi Świętemu, pozwólmy naszym sercom dołączyć się do tego Serca Jezusa Chrystusa, który wielbi Boga za to ,że objawia się nam -,,malutkim prostaczkom'' i pragnie przyjść ze swoim lekarstwem, którym jest Jego miłość.