Aktualności
Międzynarodowa wymiana on-line w ZSCKR Nowy Targ
W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie Zespołu szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu wzięli udział w międzynarodowej wymianie online zorganizowanej we współpracy ze Stowarzyszeniem Europejskie Centrum Młodzieży w Warszawie.

W międzynarodowym projekcie udział wzięło 7 uczniów z klas drugich technikum kształcącego w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik weterynarii oraz technik technologii żywności.

Nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniach zorganizowanych z rówieśnikami ze szkół w Birmingham w UK oraz z Włoch. Ponadto brali udział w regularnych warsztatach z lektorami języka angielskiego, panią Natalie Bilcar z Kanady oraz panią Aleksandrą Kolibowską. Podczas tych warsztatów mogli  doskonalić swoje umiejętności językowe, a także poznać kulturę, historię oraz zwyczaje panujące w krajach anglojęzycznych. Omawiane tematy dotyczyły m.in. pogody w różnych częściach świata, sytuacji związanej z pandemią na świecie, sytuacji na rynku pracy czy marketingu i sprzedaży oraz kultury i zwyczajów panujących w krajach uczestników wymiany.

Jesteśmy przekonani, że udział młodych ludzi w tego typu projektach pozwoli im nawiązać ciekawe znajomości, ale przede wszystkim jest dla nich jedyną w swoim rodzaju okazją do kontaktu z tzw. żywym językiem.

Magdalena Noworolnik i Beata Jarończyk

 

A oto, co o projekcie mówią uczniowie:

„Wymiana online jest inna niż zwyczajna wymiana, to na pewno, ale miło na niej się spędza czas. Dzięki niej poznałam wiele ciekawych osób z Włoch, którzy przybliżyli mi kulturę ich kraju. Podczas spotkań rozmawiamy tylko po angielsku, dlatego mój język znacznie się poprawił.                                                     

Klaudia Radwańska

„Dzięki wymianie online przede wszystkim osłuchałam się z językiem angielskim i poznałam wiele nowych słówek i wyrażeń. Mogłam uczestniczyć w spotkaniach online, gdziekolwiek byłam, oczywiście pod warunkiem, że miałam zasięg ;). Wsłuchiwałam się w dyskusję oraz czasami dodawałam coś od siebie. Reasumując, było to dla mnie nowe, ale zarazem świetne wydarzenie – polecam każdemu, aby spróbował!”

Paulina Ryza