Aktualności
Konkurs Kraszewski 2024
19 marca 2024r. w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie odbył się finał XLIII Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego Józef Ignacy Kraszewski – jego życie i dzieło. Głównym celem konkursu jest propagowanie wiedzy o życiu i twórczości Kraszewskiego, rozwijanie zainteresowań literackich oraz aktywności twórczej młodzieży.

19 marca 2024r. w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie odbył się finał XLIII Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego „Józef Ignacy Kraszewski – jego życie i dzieło”. Głównym celem konkursu jest propagowanie wiedzy o życiu i twórczości Kraszewskiego, rozwijanie zainteresowań literackich oraz aktywności twórczej młodzieży.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach i wymagał poznania bardzo dokładnej biografii pisarza oraz szczegółowej znajomości dwóch jego utworów: „Historii Sawki” i „Staropolskiej miłości”.
W muzeum w Romanowie zgromadzili się zwycięzcy szkolnych zmagań z całego województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowała Ewa Karwowska – uczennica klasy V Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

W gościnnym muzeum można było także obejrzeć wystawy oraz wysłuchać koncertu w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej we Włodawie.

 Dziękujemy organizatorom i gratulujemy uczestnikom.