Aktualności
Jasełka w ZSP w Rudnej
"Dla nas przyszedł on tu...." - Jasełka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej

Święta Bożego Narodzenia to w naszej tradycji czas przeżywany we wspólnocie najbliższych nam osób.

21 grudnia 2018r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej odbyły się uroczystości wigilijne, wprowadzające cała wspólnotę szkoły w nastrój polskich świąt. Uczniowie szkoły przedstawieniem jasełkowym pt. " Dla nas on przyszedł tu..." wprowadzili wszystkich w świąteczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Jasełka były lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, o czym świadczyły gromkie brawa zgromadzonej publiczności. Efektowna dekoracja i oprawa muzyczna dopełniały całości spektaklu.

Tradycją szkoły stało się przygotowywanie dla całej społeczności szkolnej wieczerzy wigilijnej. Jest ona doskonałą okazją do złożenia sobie życzeń świąteczno - noworocznych i spotkania się wraz z zaproszonymi gośćmi przy wspólnym stole.

Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości, wzbogacona została śpiewem kolęd, które są nieodłącznym elementem świętowania. Dzięki tym akcentom wszyscy poczuli klimat nadchodzących świąt.