Konkursy i Warsztaty
I miejsce w konkursie barman - kelner
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu wziął udział w XVII Małopolskim Konkursie: Stół pięknie nakryty – przysmaki na bożonarodzeniowym stole.

Organizator w trosce o zdrowie uczestników i opiekunów przeprowadził konkurs w formie online, a tegoroczna edycja nawiązywała do tradycji świątecznych polskich rodzin.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie napoju rozgrzewającego wg autorskiej receptury, a także nakrycie stołu bożonarodzeniowego zgodnie ze sztuką kelnerską.

Każdy z etapów konkurencji został sfotografowany oraz nagrany w formie kilkuminutowych filmów i przesłany do organizatora konkursu.

Klaudia Luźniak, uczennica klasy III technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych zajęła I miejsce. Już po raz kolejny pokazaliśmy, że w ZSCKR w Nowym Targu kształcimy profesjonalnych i doskonale przygotowanych fachowców   w zawodach poszukiwanych na rynku pracy.

Laureatkę do konkursu przygotowały panie Dorota Kościelniak oraz Wiesława Staroń. Dokumentacja zdjęciowo – filmowa wykonanych zadań została zrealizowana przez pana Tomasza Gąsienica-Wawrytko.

Uroczyste wręczenie nagród dla naszej uczennicy odbyło się w Krakowie w dniu 28 grudnia b.r. i wzięli w nim udział: laureatka, opiekunowie i dyrektor szkoły Łukasz Fudala.

Serdecznie gratulujemy Klaudii i dziękujemy za zaangażowanie i postawę godną mistrzaw konkurencji barman – kelner.