Z życia szkoły
Gra terenowa w ZSCKR w Sandomierzu
Gra terenowa w ZSCKR w Sandomierzu

W dniu 1 czerwca 2021 r. z okazji „Dnia Dziecka” w ZSCKR w Sandomierzu zorganizowaliśmy dla naszej młodzieży grę terenową. Nadrzędnym celem imprezy była integracja klas po tak długiej nieobecności w szkole. Spotkanie miało też wartość edukacyjną, bo pytania zadawane uczestnikom na trasie dotyczyły historii szkoły i jej pracowników.

Trasa gry przebiegała przez tereny szkoły pięknie prezentujące się w okresie wiosennym  i Góry Pieprzowe. Po tak długim czasie bezruchu  Góry Pieprzowy okazały się dużym wyzwaniem dla uczestników biegu. Drużyny tworzyła  młodzież klas z ZSCKR wraz z wychowawcami.

Zwycięzcą gry została klasa  II BTD z wychowawczynią panią A. Bryłą. Drugie miejsce zdobyła klasa I BT z wychowawczynią panią J. Puzio. Trzecie miejsce zajęła klasa III HTD z wychowawcą panem M. Kaca

Możliwe, że impreza stanie się wydarzeniem cyklicznym, gdyż został ufundowany  przez posła Marka .Kwitka  ,, puchar „przechodni”.

Wyróżnieniem dla zwycięzców był również fakt, że puchar w dniu dzisiejszym został im wręczony przez panią Minister Annę Gembicką goszczącą na Ziemi Sandomierskiej.