Aktualności
Goście, goście… Dzień Otwarty w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie
Dawno już nie mieliśmy okazji gościć tylu odwiedzających! Po rocznej przerwie związanej z pandemią wróciliśmy do organizacji Dni Otwartych, podczas których mieliśmy przyjemność gościć 246 uczniów i 20 nauczycieli z 8 szkół podstawowych.

Dzień Otwarty jest w naszej szkole bardzo ważnym wydarzeniem. Uczniowie okolicznych szkół mogą osobiście poznać szkołę, poszczególne budynki i sale, w których przebiega nauka, a także sprawdzić oferowane w nich warunki. Istotne jest tu nie tylko nowoczesne, bogate wyposażenie służące efektywnej nauce, ale też wygoda, przestrzeń, estetyczne miejsca do  wypoczynku czy infrastruktura sportowa. W trakcie odwiedzin można było uzyskać informacje o kierunkach kształcenia, zwiedzić nowoczesne pracownie kształcenia ogólnego i zawodowego, a także wziąć udział w zajęciach z gastronomii, w lekcji matematyki i konkursach tematycznych. Uczniowie mogli zapoznać się w teorii i praktyce z obsługą sprzętu wykorzystywanego w trakcie zajęć.

W tym roku, wyjątkowym ze względu na długotrwałą izolację młodzieży w domach, staraliśmy się przede wszystkim stworzyć naszym gościom okazję do rozmów i różnego rodzaju aktywności przygotowanych przez nauczycieli. Niemal w każdym zakątku szkoły odbywały się interesujące pokazy i zajmujące konkursy, w których można było zdobyć nagrody rzeczowe. W wydarzenie włączyli się też aktywnie uczniowie naszej szkoły, służąc młodszym kolegom informacjami, radą, pomocą czy po prostu rozmową. Był to bardzo intensywny dla szkolnej społeczności dzień, ale dał wszystkim dużo radości i satysfakcji. Z relacji udostępnianych przez odwiedzających na portalach społecznościowych wynika, że udało nam się wywrzeć na nich duże wrażenie, co bardzo nas cieszy.