Aktualności
GO TO DENT – profilaktyka próchnicy zębów w ZSCKR Nowy Targ
W naszej szkole prowadzone będą interaktywne warsztaty edukacyjne dla uczniów w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki próchnicy zębów oraz stylu życia sprzyjającego zdrowiu.

Bierzemy udział w kampanii, której celem jest propagowanie zdrowego życia wśród młodzieży i dbałość o piękny, zdrowy uśmiech. Pragniemy, aby nasi uczniowie zdobywali wiedzę o zdrowiu i nie tracili pewności siebie wkraczając w świat dorosłych i na rynek pracy. Nasza szkoła została zaproszona do Projektu „GO TO DENT – profilaktyka próchnicy zębów” w ramach programu profilaktycznego Ministerstwa Zdrowia.
Projekt „GO TO DENT” powstał, aby walczyć o zdrowie jamy ustnej uczniów szkół ponadpodstawowych. Głównym celem projektu jest edukacja zdrowotna – uświadamianie, iż dbanie o zęby i zdrowie jamy ustnej jest bardzo istotne dla zdrowia ogólnego oraz wysokiej jakości życia.

W projekcie realizowane będą:
• bezpłatne warsztaty edukacyjne dla uczniów;
• bezpłatne, dobrowolne badanie stomatologiczne (przegląd zębów) u lekarza stomatologa, połączone z indywidualnym instruktażem higieny jamy ustnej.

Projekt „GO TO DENT – profilaktyka próchnicy zębów” jest realizowany przez NZOZ Remedium Sp. z o.o. (grupa LUX MED) oraz Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych.