Aktualności
Dzień otwarty w Grabskim
Dni otwarte w Zespole Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach są w zasadzie tradycją. Jednak w ostatnich latach, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, niestety organizacja tego wydarzenia nie była możliwa. Tym bardziej cieszymy się, że w tym roku mogliśmy spotkać się z Ósmoklasistami i zaprezentować naszą szkołę.

 

 

„Dzień otwarty w Grabskim” odbył się 28 kwietnia. Podczas trzech intensywnych godzin młodzież mogła zapoznać się z kierunkami kształcenia naszej szkoły, takimi jak:

  • Technikum Rolnicze,
  • Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych,
  • Technikum Rolnicze, Technikum Architektury Krajobrazu,
  • Technikum Agrobiznesu,
  • Technikum Weterynarii,
  • Branżowe Szkoły I stopnia w zawodzie kucharz oraz w zawodzie mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych.

Warto zaznaczyć, że Technikum Weterynarii to nowy kierunek kształcenia młodzieży w naszej szkole, który rusza od września. Jednak już teraz możemy powiedzieć, że zainteresowanie profilem jest bardzo duże. Widać to było również na stoisku Weterynarii, cieszyło się ono ogromnym zainteresowaniem.

Młodzież, która odwiedziła naszą szkołę mogła również wziąć udział w biegu pamięci naszego patrona, sprawdzić swoje siły w multimedialnym teście wiedzy o Władysławie Grabskim czy rozwiązać łamigłówki w języku angielskim. Na miejscu było również stoisko dietetyczne. Tradycyjnie, na zewnątrz, na wszystkich gości czekały wspaniałe konie naszego ucznia i możliwość przejażdżki bryczką. Dla miłośników prac w polu prawdziwą atrakcją okazały się nowoczesne maszyny rolnicze.

Partnerem wydarzenia był Narodowy Bank Polski, z którym jesteśmy związani osobą patrona szkoły, Władysława Grabskiego. Młodzież mogła, między innymi poznać tajniki zabezpieczeń pieniędzy czy samodzielnie otworzyć kasę pancerną. Ciekawą atrakcją były również kolekcjonerskie monety z wizerunkiem naszego patrona, które otrzymali laureaci organizowanych konkursów.

Gościliśmy nauczycieli oraz uczniów ze szkół podstawowych z Sędziejowic, Marzenina, Buczku, Bałucza, Łopatek, Zalesia, Łasku, Zduńskiej Woli, Wiewiórczyna czy Chociwia- dziękujemy za Waszą obecność, za dobrą zabawę, za każde miłe słowo o naszej szkole.