Z życia szkoły
Dzień Otwartej Szkoły 2021
Dzień Otwartej Szkoły 2021

W naszej szkole 22-23 maja odbywały się dni otwartej szkoły. W wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele, uczniowie i liczni goście – ósmoklasiści wraz z rodzicami.

W pięknej majowej scenerii i w miłej atmosferze prezentowaliśmy naszą bogatą bazę dydaktyczną służącą kształceniu w takich zawodach jak: technik ogrodnictwa, technik architektury krajobrazu, technik weterynarii, technik rolnictwa oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

Zwiedzający szkołę, internat oraz nowocześnie wyposażone warsztaty zajęć praktycznych mogli zobaczyć jak projektuje się ogrody, obejrzeć laboratorium weterynarii, pracownię groomerską a także pokaz rasy psów Akita Japońska z hodowli URESHII INU. 

Dla zwiedzających przygotowaliśmy wystawę narzędzi i maszyn rolniczych, pokaz orki, cięcia drzewek w szkolnym sadzie  oraz zaprezentowaliśmy w szkolnej mnożarce  wiele gatunków warzyw i ziół. W ogródku botanicznym zorganizowaliśmy prezentację i pokaz pracy koła florystycznego. W szkolnym Parku „Metamorfozy” pod okiem sandomierskiego malarza Jurija Sulimova uczniowie i goście uczyli się sztuki malowania kompozycji w plenerze. W szkolnej winnicy goście dowiedzieli się o tradycji uprawy winorośli w rejonie  Sandomierszczyzny. Nie zabrakło też poczęstunku. Tradycyjnie można było posmakować szkolnych wypieków, specjałów internackiej kuchni oraz smacznej kiełbasy z grilla.