Młodzież przygotowała różnego rodzaju chleby: typowe pieczywo pszenne, mieszane (pszenno – żytnie), orkiszowe oraz chlebki z dodatkami tj. wieloziarnisty, z żurawiną, suszonymi śliwkami, suszonymi pomidorami, prażoną cebulką, czarnuszką, orzechami, pojawiło się również kilka chlebów szpinakowych i dyniowych oraz chałki, bułki z żurawiną i bułki marchewkowe. Do chlebów uczniowie przygotowali różne dodatki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a było w czym wybierać: zupa dyniowa z grzankami, smalec, pasty twarogowe, masła smakowe, dipy oraz różnego rodzaju finger foody, czyli przekąski na jeden kęs. Finał uroczystości odbył się na sali gimnastycznej, która dzięki jesiennym dekoracjom zyskała niecodzienny wygląd. Prowadzący przypomnieli jaką rolę w życiu człowieka i rodziny odgrywał zawsze chleb. Wartość i znaczenie chleba podkreślili w swoich przemówieniach pan Krzysztof Kurańda odczytując list pani poseł na Sejm RP Anny Paluch oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Marek Galica. Z kolei szkolny Zespół Regionalny „Zwyrt”, w kilku scenkach przybliżył podhalańskie tradycje związane z chlebem.
Ponadto w czasie uroczystości, pan dyrektor Łukasz Fudala przedstawił ucznia klasy III technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych – Krzysztofa Bednarskiego, który pasjonuje się „warzeniem” piwa i odnosi w tej dziedzinie sukcesy. Pan Karol Zachwieja, członek Zarządu Małopolskiej Izby Rolniczej, w dowód uznania wręczył Krzysztofowi nagrodę.
„Święto Chleba” jest niezwykłą uroczystością, w wyjątkowy sposób jednoczy społeczność szkolną, życzmy sobie cytując słowa pana dyrektora Łukasza Fudali, abyśmy byli dobrzy jak chleb.
Wszystkim przybyłym na tę uroczystość gościom dziękujemy za obecność i już dzisiaj zapraszamy na kolejną uroczystość w 2022 r.