Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w SEJNACH
Adres

ul. Konarskiego 23

16-500 - Sejny

woj.podlaskie

tel. 87 516-36-40

email: sekretariat@zsckr.sejny.pl

www: www.zsckr.sejny.pl

Nasze Wiadomości
W piątek 25 marca w Podlaskiej Akademii Kulinarnej odbył się finał III edycji Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego GOTUJ Z KLASĄ.
16 marca w ZSCKR w Sejnach odbyły się szkolne eliminacje trzeciej edycji konkursu GOTUJ Z KLASĄ. Organizatorem kulinarnych zmagań jest Województwo Podlaskie.
Wszyscy wiemy, że Paryż i Francja kojarzą się z miłością i zakochanymi, dlatego 14 lutego 2022 r. w Święto Zakochanych jedna z grup ćwiczeniowych klasy III PT postanowiła bliżej zapoznać się z kuchnią francuską. Młodzież z wielkim zaangażowaniem tworzyła potrawy typowe dla tego kraju. Były więc: zupa cebulowa na białym winie, cannelloni nadziewane mięsem mielonym w sosie beszamelowym, tarta z kurczakiem w śmietanowym sosie, a na deser przepyszne, rozpływające się w ustach makaroniki. Było wesoło i walentynkowo – zobaczcie sami!
19 stycznia 2022 r. ZSCKR w Sejnach odwiedzili przedstawiciele firm Agro-Masz Modern Farming oraz Agrii Polska Sp. z o.o. Szkoła otrzymała pomoce dydaktyczne w postaci tablic przedstawiających fazy rozwojowe roślin.
16 grudnia najlepsi uczniowie ZSCKR w Sejnach odebrali z rąk pani dyrektor Doroty Jagłowskiej stypendia unijne, przyznane w ramach projektu "Młodzi - zawodowo kompetentni na rynku pracy - 2. edycja".
16 grudnia 2021 roku w ZSCKR w Sejnach odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych.
16 grudnia 2021 r. odbyła się uroczystość przyznania awansów uczniom klas mundurowych ZSCKR w Sejnach.
2 grudnia 2021 r. w Ośrodku Kultury w Sejnach odbyła się I Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Sejny. W spotkaniu uczestniczyli wybrani przez społeczność szkolną uczniowie dwóch szkół ponadpodstawowych z powiatu sejneńskiego.
Klasa III PT (technik żywienia i usług gastronomicznych) z ZSCKR w Sejnach pod koniec roku szkolnego będzie zdawała pierwszą kwalifikację zawodową. Już teraz podczas zajęć praktycznych uczniowie szkolą się z przygotowywania potraw według arkuszy z lat ubiegłych.
Uczniowie ZSCKR w Sejnach uczestniczyli w kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy, który został zrealizowany w ramach projektu "Młodzi - zawodowo kompetentni na rynku pracy".
26 listopada 2021 r. uczniowie klasy IV BT z ZSCKR w Sejnach wzięli udział w I etapie wojewódzkiego konkursu pn. "Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym". W konkursie biorą udział uczniowie klas maturalnych o profilu rolniczym ze szkół województwa podlaskiego.
Julia Rydzewska - uczennica klasy I PTL (technik weterynarii) w ZSCKR w Sejnach zajęła II miejsce w konkursie "Pszczoła bliżej nas".
ZSCKR w Sejnach realizuje projekt EUROPEJSKIE STAŻE DROGĄ DO KARIERY. W ramach projektu wiosną 2022 roku 32 uczniów Technikum wyjedzie na staż zawodowy do hiszpańskiej Grenady.
W piątek 20 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach nastąpiło uroczyste otwarcie okręgowych eliminacji 42 Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. To niewątpliwie zaszczyt, że właśnie nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w organizacji tej prestiżowej olimpiady, która już od 1976 roku pozwala na popularyzację wiedzy rolniczej.
9 lutego 2018 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. S. Staszica w Sejnach odbyło się uroczyste podpisanie deklaracji przystąpienia do klasy mundurowej o profilu strażackim oraz – zgodnie z przyjętym przez Radę Pedagogiczną Regulaminem klasy mundurowej – kadeci klasy II bBT i kadetki z kl. II PT otrzymali awans na stopień kadeta (dwie belki), natomiast kadeci z kl. I bBT i kadetki z kl. I PT otrzymali pierwszy stopień awansu na młodszego kadeta (jedna belka).
Nasze Video
Nasze Zdjęcia