Adres

ul. Parkowa 11

28-425 - Chroberz

woj.świętokrzyskie

tel. 41 356-40-03

email: sekretariat@zsrchroberz.pl

www: www.zsrchroberz.pl

Wolontariat

„Sercem nie można służyć za pieniądze, sercem służy się za darmo, bezinteresownie.”

/Kardynał Stefan Wyszyński/

Opiekunowie i osoby odpowiedzialne za działalność Wolontariatu: Ewa Rzepa, Monika Stolarska, Jerzy Wojtasik.

Rok szkolny 2021/2022

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy wspieranie leczenia i rehabilitacji Adasia z Woli Zagojskiej poprzez zbiórkę plastikowych nakrętek.

Jeśli chcesz wesprzeć leczenie chłopca, zgromadź plastikowe nakrętki po napojach, innych artykułach spożywczych, środkach czystości itp. i dostarcz je do naszej biblioteki. Jeśli posiadasz większą ilość nakrętek – zatelefonuj do naszej szkoły, a my przyjedziemy po nie.

nakrętki

20 września 2021 r. –  pięcioro członków Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego w naszej szkole, udało się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, aby darem krwi wesprzeć osoby chore. Za udział w akcji krwiodawstwa serdecznie dziękujemy: Alicji Dąbek z klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, p. Dawidowi Karaskowi –  absolwentowi, p. Joannie Treli i p. Piotrowi Lozi – pracownikom naszej szkoły oraz Karolinie Buczkowskiej  z klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

20.09.21.

 

IMG_4680

IMG_4681

IMG_4684

20 września 2021 r.– wzięliśmy udział w charytatywnej zbiórce makulatury prowadzonej przez kielecki Caritas: Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej.

16 listopada 2021 r.– uczniowie klas trzecich wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach – p. Olgierdem Okszą-Orskim. Pan Olgierd zapoznał młodzież z informacjami dotyczącymi krwiodawstwa i krwiolecznictwa: jakie warunki powinien spełniać potencjalny krwiodawca, jakie mamy grupy krwi, jakie choroby możemy leczyć za pomocą krwi i wiele innych. Uczniowie obejrzeli także film i mieli możliwość zadawania pytań. Na zakończenie każdy z uczestników spotkania otrzymał drobny upominek.

Prelekcja

Prelekcja, 16.11.21.

3 grudnia 2021 r. – dziś obchodzimy „Dzień tolerancji, otwartości i szacunku dla osób z niepełnosprawnościami”. Uczniowie zapoznali się z prezentacją pt: „Savoir vivre wobec osób zniepełnosprawnościami” autorstwa M. Gawryluk, Ł. Kornaszewskiej-Antoniuk, A. Puławskiej-Rodzik. Prezentacja uświadomiła młodzieży, że osoby niepełnosprawne mają takie same potrzeby jak osoby w pełni sprawne. Zapoznaliśmy się z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz taktownymi sposobami niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym. Taka wiedza przyda się każdemu człowiekowi.

3 grudnia 2021 r.  – miał miejsce finał konkursu: „Ile waży Święty Mikołaj?” przeprowadzonego przez Drużynę Harcerską i Wolontariat. Konkurs polegał na zbiórce bilonu przez uczniów, a następnie monety zostały zważone i przekazane Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Lublinie.

Zwycięzcy:

I miejsce: kl. IRA – 2,3 kg

II miejsce: kl. IV TRŻ – 2 kg

III miejsce: kl. I TŻO – 0,9 kg.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Zwycięzcy otrzymali nagrody-niespodzianki, które wręczył Św. Mikołaj w dniu 6 grudnia 2021 r.