Aktualności
WALENTYNKI DLA MATEUSZA
W dniach 3 - 6 lutego 2020r. wolontariusze z Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Caritas zorganizowali w naszej szkole obchody Dnia Świętego Walentego, które poświęcone były pomocy Mateuszowi, uczniowi naszej szkoły, który w wyniku wypadku stracił prawą rękę.

W dniach 3 – 4 lutego 2020r. wszyscy uczniowie naszej szkoły, jak również nauczyciele i pracownicy mogli dokonać zakupu kartki walentynkowej, wykonanej przez uczniów klasy I H4, I FTH, III PT oraz III FTM, za pomocą której każdy mógł przekazać życzenia tym osobom, które darzy sympatią i przyjaźnią, a jednocześnie wesprzeć szlachetną akcję pomocy naszemu koledze i wychowankowi.

Następnie w czwartek 6 lutego 2020r. organizatorzy imprezy zorganizowali specjalną ,,Pocztę Walentynkową”, aby można było przekazać walentynkowe wyznania najbliższym. Szkolni „walentynkowi listonosze” nie narzekali na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej inicjatywy. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycieli i wychowawców, wzmocnionych pięknie pachnącymi, upieczonymi własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły walentynkowymi serduszkami.

Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości. Dzień ten ma przypominać nam o tym, co jest w życiu najważniejsze – o miłości i wrażliwości na drugiego człowieka, a w papierowym, symbolicznym serduszku dostrzec coś więcej niż tylko przedmiot. Świętowanie walentynkowe ma już wielu zwolenników pośród nas, bo uczy okazywania uczuć, a tym samym niesie radość i zadowolenie.