Aktualności
Pożegnanie Absolwentów
Drodzy Absolwenci Żyjcie w taki sposób, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy. Wypełniajcie każdą chwilę w taki sposób, aby potem wspominać ją z radością. Czerpcie energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych. Szukajcie w sobie siły i entuzjazmu. Próbujcie życia i układajcie je po swojemu. Żyjcie najpiękniej jak umiecie.

Tymi o to słowami zwracamy się do Was, drodzy Absolwenci Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta w Sokołowie Podlaskim.  Dzisiejsze pożegnanie jest inne, takie, którego scenariusza nikt z nas nie mógł przewidzieć. Nie takie pożegnanie planowaliśmy. Mimo, że obecna sytuacja jest dla nas wszystkich bardzo trudna, chcemy Was zapewnić, że na długo zapiszecie się w historii szkoły i w naszych sercach. I choć dzisiaj dotarliście do mety ważnego etapu Waszego życia, pamiętajcie, że do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć w dalszą drogę. Sięgajcie więc po nowe doświadczenia, pamiętając przy tym, że szczyty zdobywa się krok po kroku, nie zatrzymując się pomiędzy. Los sprzyja tylko odważnym, dla których pokonywanie siebie jest źródłem rozwoju. Wy wielokrotnie dawaliście dowody, że nie boicie się wyzwań. Pragniemy, abyście tacy pozostali.   

            Niech koniec nauki w naszej szkole będzie dla Was początkiem czegoś nowego. Rozwijajcie dalej swoje pasje i dążcie do obranych przez siebie celów. Jak powiedział kiedyś Albert Camus, pamiętajcie o tym że „wielkość człowieka polega na jego postanowieniu by być silniejszym niż warunki życia i czasu”. Nigdy nie traćcie więc ani nadziei, ani wiary we własne siły i w możliwości drugiego człowieka. Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy, o  wartości człowieka decyduje to, co ma w sercu. Miejcie więc szacunek dla każdego napotkanego człowieka, bo to jest jedna z najważniejszych rzeczy, jakich trzeba się nauczyć.

            Idźcie przez całe życie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki czujecie w sercach dziś, kiedy odbieracie świadectwa dojrzałości. Podsycajcie Waszą młodzieńczą świeżość  ciekawość świata, którą tak  łatwo zatracić w codziennym życiu. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z  Was ma ważną rolę do spełnienia. Nie cofajcie się, ale i nie zapominajcie o tych, którzy Was ukształtowali.

            Prócz radości i dumy czujecie zapewne niepokój – co dalej? Co przyniesie przyszłość? Pewnie walkę o wymarzony indeks, upragnioną pracę, stworzenie własnego miejsca na ziemi. Życzymy Wam więc mądrze wytyczonych celów. Z jednej strony na miarę Waszych możliwości, z drugiej – o krok dalej. Nie bójcie się marzeń. One dodają sił, motywują do działania, zachęcają do przekraczania własnych granic.

            Przed Wami ostatni etap edukacji – matura. Czas trudny, pełen emocji, ale ważny. Życzymy Wam, byście wykorzystali go jak najlepiej. Budujcie Waszą przyszłość na mądrości, którą tyle lat zdobywaliście, pamiętając jednocześnie o tym, że prawdziwa nauka bardziej polega na zadawaniu odpowiednich pytań, aniżeli na dawaniu odpowiedzi. Postępujcie zawsze w zgodzie ze sobą.

            Będziemy pamiętać o wszystkim co dobre, o Waszym zaangażowaniu w przygotowywane uroczystości, o sukcesach sportowych, o działalności wolontariackiej, o talentach, które rozwijaliście, o każdej chwili, którą razem dzieliliśmy. Minie epidemia i życie wróci do normy, a Wy w tym wszystkim musicie odnaleźć swoją drogę na dalsze życie. Życzymy Wam zdrowia, optymizmu i pogody ducha, bardzo dobrych wyników na maturze i dostania się na wymarzone studia. Każdy z Was obierze za chwilę inny kurs na dalsze życie, ale pamiętajcie, że tu jest Wasza szkoła, tu zawsze czekają na Was otwarte drzwi i serca. Bądźcie dumni, że jesteście Absolwentami ZSCKR w Sokołowie Podlaskim, albo jak wolicie Naszego sokołowskiego „Rolnika”.

                   

 

Dyrekcja, Wychowawcy, Grono Pedagogiczne oraz cała Społeczność Uczniowska

ZSCKR w Sokołowie Podlaskim