Aktualności

W dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 roku szkoły rolnicze prowadzone przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prezentowały się podczas Narodowej Wystawy Rolniczej w Poznaniu. Przygotowanie stoiska w ramach tego przedsięwzięcia było jeszcze jednym sposobem włączenia się ZS CKR im. Jadwigi Dziubińskiej w obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
"Lenistwo nad rozsądkiem, czy rozsądek nad lenistwem" - finał Wojewódzkiej Olimpiady
6 grudnia 2018 r., w ramach wizytacji parafii św. Jakuba Apostoła w Zdunach, ks. bp. Andrzej Franciszek Dziuba Ordynariusz Diecezji Łowickiej, w asyście ks. Andrzeja Sylwanowicza sekretarza bpa i ks. Jarosława Swędraka proboszcza parafii, odwiedzili ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie.
Podczas V edycji konkursu "Indeks dla rolnika" Uczniowie ZSCKR w Bydgoszczy zajęli wysokie ( II i V) miejsca
Dnia 28 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z carvingu, zorganizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w ramach prowadzonej kampanii Polska smakuje. Warsztaty zostały poprowadzone przez cenionego doradcę kulinarnego oraz specjalistę w zakresie carvingu i kuchni molekularnej- Łukasza Szewczyka.
Dnia 4 grudnia 2018 r. w budynku II Liceum im. Mikołaja Kopernika we Włocławku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów za najlepsze wyniki w nauce. Z ZS CKR w Kowalu zaszczyt odebrania dyplomu przypadł Adriannie Kocanowskiej – uczennicy III klasy technikum kształcącym w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Uroczystość uświetnili swoją obecnością pp. Dorota Dzięgielewska – Dyrektor Delegatury Urzędu Wojewódzkiego we Włocławku i Marek Gralik – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Obecni byli również: przedstawicielka pani Joanny Borowiak – posłanki na Sejm RP, przedstawiciele Włocławskiej Delegatury Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, dyrektorzy szkół i media
Dnia 4 grudnia 2018 r. w Trybunale Koronnym w Lublinie odbyło się podsumowanie wyjątkowego plebiscytu Kuriera Lubelskiego NAUCZYCIEL NA MEDAL.  Najlepsi pedagodzy z całego województwa lubelskiego,  zwycięzcy  w plebiscycie  odebrali nagrody w postaci okolicznościowych  medali.
29 listopada grupa uczennic naszej Szkoły, pod opieka Pani Małgorzaty Best, uczestniczyła w spotkaniu z niezwykłą osobą, która postanowiła zamieszkać na Spitsbergen, jednej z największych wysp w Norwegii.
W dniu 03.12.2018 odbył się etap szkolny konkursu: Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym.
W dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Narodowa Wystawa Rolnicza zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie, którzy działają w szkolnym wolontariacie, wiedzą, że jest to dla nich szansa na zdobycie nowej wiedzy i nowych umiejętności.
Pięcioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły zakwalifikowała się na Ogólnopolski Kongres Młodzieży – IDEATHON, który odbył się dnia 26 listopada w Oranżerii Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
W dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2018, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Narodowa Wystawa Rolnicza. W jej otwarciu uczestniczył prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który podkreślił rolę, jaką odegrali mieszkańcy wsi w naszej historii i rozwoju gospodarczym.